"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları

"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları
"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları
- Yarışlar öncesi kortej yürüyüşü gerçekleştirildi - Bodrum Belediye Başkanı Kocadon: "İnanıyorum ki bu güzel arkadaşlarım bir gün gelecek, Bodrum guletlerini İstanbul Boğazı'nda yarıştıracaklar. Etap oraya kadar gidecek"

MUĞLA (AA) - Bodrum yarımadası ve komşu Yunan Adaları'nda yapılacak "27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları kortej yürüyüşüyle başladı.

Bodrum Marina yanındaki meydanda toplanan yaklaşık 500 kişilik yerli ve yabancı grup, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin bando takımı eşiğinde İskele Meydanı'na kadar yürüdü. Bando takımı, Türkiye 'de yaşanan terör olayları nedeniyle marş çalmazken, yabancı gruplar da gösteri sunmadı.

Meydanda düzenlenen bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Türkiye'de birlik, beraberlik, hoşgörü ve kardeşlik olmasını istediklerini söyledi. 

Kocadon, gençleri her zaman desteklediklerinin altını çizerek, "İnanıyorum ki bu güzel arkadaşlarım bir gün gelecek ki Bodrum guletlerini İstanbul Boğazı'nda yarıştıracaklar. Etap oraya kadar gidecek. Çünkü onlar buna inanıyor, Bodrum buna gönülden destek veriyor" ifadelerini kullandı. 

"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları Komite Başkanı Süleyman Uysal da, ülkede yaşanan üzücü olaylardan dolayı, korteji sessiz yürüyüş olarak planladıklarını anlattı. Yarışın yarın başlayacağını ifade eden Uysal, organizasyona 150 tekne ile 2 bine yakın katılımın olmasını beklediklerini kaydetti. 

Yürüyüşün ardından Bodrum Belediye Meydanı'nda kurulan sahnede Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve komite üyeleriyle birlikte yarışın başladığını gösteren kampana çalındı.