"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları

"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları
"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları
- 120 teknenin katıldığı yarışlar, Bodrum açıklarında başladı

MUĞLA (AA) - "27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları, Bodrum açıklarında başladı. 

Bodrum'da bu yıl 27'ncisi gerçekleştirilen yarışlara, 120 tekne katılıyor. Bodrum Karaada önlerinde startı verilen yarışları, Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da izledi. Vali Amir Çiçek ve beraberindekiler, denizde hayatını kaybeden kişiler için denize çelenk ve karanfil bıraktı. 

Bodrum Era Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum Cup yarışlarının bu sene 27'nci yılında olduğunu hatırlattı. 

Komite kadrosunu gençleştirerek, güçlendirdiklerini vurgulayarak Aras, "Gittikçe büyüyoruz. Bodrum Cup'ı Akdeniz 'in en önemli organizasyonlarından biri yapmak istiyoruz. Çünkü Bodrum buna yakışıyor. Bodrum ve Türkiye 'deki yat sektörü buna yakışıyor. Ses getirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Katılımcı tekne sayısında büyük artış bulunduğunu aktaran Aras, yarışan yat sayısının 72 olduğunu, organizasyon yatlarıyla toplam yat sayısının 120'ye çıktığını kaydetti. Yarışa katılan teknelerden 20'sinin yabancı bayraklı olduğuna işaret eden Aras, " İtalya 'dan sadece bu yarış için gelen misafirlerimiz var. 20 yabancı yatın olması Bodrum Cup'ı uluslararası hale getirdi. Hedeflerimize yavaş yavaş ulaşıyoruz" diye konuştu.

Aras, yarışın ilk günü olan Bodrum-Gümüşlük etabının merhum denizci Sadun Boro anısına yapılacağını bildirdi.

Yarışlarda, Gümüşlük-Leros, Leros-Leros, Leros-Yalıkavak ve Yalıkavak-Bodrum etapları geçilecek. Yarışlar, 24 Ekim Cumartesi günü düzenlenen ödül töreniyle sona erecek.