"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları

"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları
"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen ve 120 teknenin katıldığı yarışmalar sona erdi

MUĞLA (AA) - "27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları, ödül töreniyle sona erdi.

Bodrum'da bu yıl 27'ncisi düzenlenen ve 120 yat ile 2 bin denizcinin katıldığı yarışlarda olumsuz hava koşulları etkili oldu.

Şiddetli rüzgar nedeniyle yarışmacılar zaman zaman zor anlar yaşadı. 5 etapta yapılan yarışlar, Bodrum-Gümüşlük, Gümüşlük-Leros, Leros-Leros, Leros-Yalıkavak ve Yalıkavak-Bodrum etaplarında gerçekleştirildi.

Bodrum ilçesinde 4 gün süren yelken yarışlarının son gününde yapılan müsabakalarda genel klasmanda yarışmanın birincisi Alondra teknesi oldu. İkinci STS Bodrum, üçüncü ise Grandi tekneleri oldu.

Bodrum'un İçmeler mevkisindeki bir tersanenin hangarında kurulan alanda düzenlenen törenle, dereceye girenlere ödülleri verildi. 

"27. The Bodrum Cup" Uluslararası Yelken Yarışları Komite Başkanı Süleyman Uysal, yaptığı konuşmada, yarışlara olan ilginin her geçen yıl daha da arttığını, katılımcıların yarış boyunca keyifli zaman geçirdiklerini ifade etti. 

Uysal, yarışların Bodrum ve Yunanistan arasında yapıldığını belirterek, "Bizi Yunanistan'da çok güzel karşıladılar. Hava çok sertti ancak yarışmacılarımız durmadılar. Biz de devraldığımız bu organizasyonu uluslararası anlamda ileriye taşıyacağımızı düşünüyoruz" dedi. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da yarışların çok güzel atmosferde yapıldığını vurguladı.

Kocadon, "Yarışlara ben de katıldım. Birlik ve beraberlik içinde güzel bir yarış tamamladık. Komşu ülkemiz Yunanistan'a da konuk olduk. Birlik ve beraberlik yaşadık. Güzel Bodrum guletleriyle okyanuslarda yarışalım istiyorum" diye konuştu.