3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
- Ortaca ilçesinde engelli öğrenciler, vatandaşlarla sandalye kapmaca, halat çekme, mendil kapmaca oynadı ve müzik eşliğinde dans etti

MUĞLA (AA) - Ortaca ilçesinde düzenlenen etkinlikte engelli öğrenciler, vatandaşlarla sandalye kapmaca, halat çekme, mendil kapmaca oynadı ve müzik eşliğinde dans etti.

Ortaca Kent Konseyi tarafından "Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla Kültür Park'ta düzenlediği "Çık dışarıya oynayalım" etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Belediye Başkan Vekili Süleyman Dağdelen, özel eğitim kurumlarında eğitim gören öğrenciler ve velileri katıldı.

Ortaca Kent Konseyi Genel Sekreteri Nilgün Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayatta herkesin engelli adayı olduğunu söyledi.

Engellilerle birlikte engelsiz bir hayat olduğunu anlatmanın önemine dikkati çeken Şahin, "Kullanmaktan çok hoşlanmadığımız engelsiz çocuklarla birlikte engelli çocuklarımızı kaynaştırmak için etkinliği düzenledik. Hep birlikte eski oyunlarımızı oynadık. Bu günümüzü özel dostlarımıza ayırdık. Çok mutluyuz" dedi.

Etkinlikte, engelli engelli öğrenciler palyaçoyla dans etti. Öğrenciler, vatandaşlarla sandalye kapmaca, halat çekme, mendil kapmaca gibi oyunlar oynadı.