50 yıllık kooperatif başkanına nazar boncuğu

50 yıllık kooperatif başkanına nazar boncuğu
50 yıllık kooperatif başkanına nazar boncuğu
- Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin mali genel kurulu gerçekleştirildi

MUĞLA (AA) - Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifinin mali genel kurulunda, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından gönderilen nazar boncuğu, 50. görev yılını dolduran Kooperatif Başkanı Süleyman Can'a takıldı.

Mali genel kurul toplantısı, kooperatif toplantı salonunda yapıldı. Divan başkanlığını Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu'nun yaptığı genel kurulda, 2014 yılı gelir ve giderlerinin yanı sıra 2015 yılı tahmini bütçesi hakkında bilgi verildi.

Kooperatif Başkanı Süleyman Can, yaptığı konuşmada, 50 yıllık kooperatifin kurulduğundan beri başkanlığını yürütmekten mutluluk duyduğunu dile getirdi. Can, "Yatağan Esnaf Kefalet Kooperatifiyle ikiz kardeş gibiyim. Onunla büyüdüm, bugünlere geldim. Kooperatifçilik özüm, benliğim ve de mesleğim olmuştur. Ankara 'ya kadar her merhalesinde görev aldım" dedi.

Aydın ve Muğla İlleri Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Necip Saraç, Süleyman Can ve kooperatif personellerini çalışmalarından dolayı kutladı. Saraç, konuşmasının ardından görevinde 50. yılını dolduran Can'a, TESKOMB Genel Başkan Kadir Akgül tarafından gönderilen nazar boncuğunu taktı.