51. Kütüphane Haftası etkinlikleri

51. Kütüphane Haftası etkinlikleri
51. Kütüphane Haftası etkinlikleri
- Bodrum ilçesinde bir grup öğrenci ve vatandaş, sahilde dalga sesleri arasında kitap okuma etkinliğine katıldı

MUĞLA (AA) - 51. Kütüphane Haftası kapsamında, Bodrum'da kitap okuma etkinliği düzenlendi. 

Okuma alışkanlığını geliştirmek, kitap sevgisini artırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe, öğrenciler kadar ilçede tatilini sürdüren yerli ve yabancı turistler de ilgi gösterdi. 

Bodrum'un değişik okullarından öğrenciler Kumbahçe sahilinde öğretmenleriyle kitap okuyarak keyifli zaman geçirdi. Deniz ve Bodrum Kalesi manzarası eşliğinde sessizce kitap okuyan öğrenciler bir yandan da güzel havanın keyfini çıkardı.

Bodrum Cevat Şakir Halk Kütüphanesi Müdürü İbrahim Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, 51. Kütüphane Haftası dolayısıyla  Türkiye Okuyor Kampanyası çerçevesinde 81 ilde aynı saatte kitap okuma etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

"Barış İçin Kitap Okuyoruz" sloganı altında öğrencilerin kitap okuduğunu anlatan Öztürk, "Bodrum'da yaşayan halkımızın Kütüphane Haftası'nı kutluyor ve kütüphanemizi daha çok sahiplenmeye davet ediyorum" dedi.

Öztürk, yarın Gündoğan Ortaokulu'nda Kariyer Günleri kapsamında yazar Ceyda Vardar ile bir söyleşi gerçekleştirileceğini de kaydetti. 

Etkinliğe Marmara Koleji'nden katılan 3-B sınıfı öğrencisi Ayla Poyraz, sahil kenarında kitap okumanın çok keyifli olduğunu belirtti. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Bodrum

  ,

  kitap

  ,

  Kariyer

  ,

  yazar

  ,

  zaman

  ,

  muğla