8. Uluslararası Bodrum Uçurtma Festivali

8. Uluslararası Bodrum Uçurtma Festivali
8. Uluslararası Bodrum Uçurtma Festivali
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen festivale Belçika, Hollanda, Fransa, Almanya'dan profesyonel uçurtmacıların da yer aldığı çok sayıda kişi katıldı

MUĞLA (AA) - 8. Uluslararası Bodrum Uçurtma Festivali, Bodrum ilçesinde tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu alanda gerçekleştirildi.

"Engelleri gökyüzünde kaldıralım" projesini de yürüten ilçedeki özel bir organizasyon firmasınca bu yıl sekizincisi düzenlenen festivale, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Belçika, Hollanda , Fransa ve Almanya 'dan da katılımcıların bulunduğu festivalde aileler, çocuklarıyla keyifli anlar yaşadı. 

Bazı sanatçıların sahne aldığı, yabancı grupların da gösteri sunduğu festivalde yöresel yiyecekler ve el işi ürünler satışa sunuldu. 

Festivali düzenleyen firmanın yetkilisi Miyase Hakalan Karlıova, etkinliğin her yıl biraz daha büyüdüğünü, engelleri gökyüzünde kaldırmak için festivale katkı sunduklarını söyledi. 

Festivali yel değirmenlerin bulunduğu alanda gerçekleştirerek tarihi yerlere ilgi çekmeyi de amaçladıklarını belirten Karlıova, festivalden elde edilen gelirin, engelli bireylerin eğitim gördüğü Ortakent-Yahşi Engeliler Okulu'na bağışlanacağını ifade etti.