86 metrelik süper lüks yat ilgi çekti

86 metrelik süper lüks yat ilgi çekti
86 metrelik süper lüks yat ilgi çekti
- Marmaris Limanı'na demirleyen 86 metre uzunluğundaki mega lüks yat "Sunrays", vatandaşların ve turistlerin ilgi odağı oldu

MUĞLA (AA) - Önceki yıllarda dünyanın en iyi yatı seçilen 86 metre uzunluğundaki  "Sunrays", Muğla'nın gözde turizm merkezi Marmaris'e geldi. 

İlçedeki marinalara sığmadığı için Marmaris Limanı'nın küçük rıhtımına yanaştırılan süper lüks yat, vatandaşların ve turistlerin ilgi odağı oldu. Yakıt ve erzak ikmali yapılan yatı merakla izleyenler, önünde hatıra fotoğrafları çektirdi. 

Liman yetkilileri yatın kime ait olduğu hakkında açıklama yapmazken, dünya genelindeki mega lüks yatlarla ilgili yayın yapan internet sitelerinde "Sunrays"in daha önce Ummanlı adamı Mohammed Al Barwani'ya ait, son sahibinin ise Hintli iş adamı Ravi Ruia olduğu bilgisi yer alıyor. 

Hollanda'daki Oceanco tersanesinden Mart 2010'da denize indirilen yatın, Uluslararası Süperyat Derneği (ISS) tarafından 2010'un en iyi yatı seçildiği belirtildi. "Sunrays"in, 86 metre uzunluğunda ve 14 metre genişliğinde olduğu, içerisinde her türlü lüksü barındırdığı kaydedildi.

23 personeli bulunan lüks yat daha önce de Marmaris Limanı'na demirlemişti.