ABD'deki kızına kavuşmak için Obama'dan yardım istedi

ABD'deki kızına kavuşmak için Obama'dan yardım istedi
ABD'deki kızına kavuşmak için Obama'dan yardım istedi
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde daha önce kızına kavuşmak için para ödülü koyan, mahkemelere başvuran, kendini zincirleyen baba, şimdi de ABD'deki kızı için Barack Obama'dan yardım istedi

MUĞLA (AA) - ABD 'deki kızına ulaşmak için 12 yıldır mücadele veren Mustafa Yılmaz, ABD Başkanı Barack Obama'dan yardım talep etti.

İlçede yat ustası olarak çalışan Yılmaz, 2003 yılında eşi Özlem Sofuoğlu'ndan boşandı. O dönem bir yaşındaki kızları Aylin'i de yanına alan Özlem Sofuoğlu, yurtdışına çıktı. Boşandıktan sonra eski eşine bir daha ulaşamayan Yılmaz, kızını hiç göremedi. Çeşitli mahkemelere başvurarak kızını görebilmesi için karar alan Yılmaz, 12 yıldır sürdürdüğü hukuki mücadeleye rağmen kızının ve eski eşinin izine ulaşamadı.

ABD'de olduğunu öğrendiği eski eşi Özlem Sofuoğlu'nun yerini bildirene 100 bin dolar para ödülü koyan baba, Bodrum Belediye Meydanı'nda üzerinde Türkçe ve İngilizce, "Kızımı görmek istiyorum", "Sayın Obama bana yardım et", "Aylin Yılmaz, baban seni arıyor" yazılı dövizlerle sesini duyurmaya çalıştı.

Yılmaz,  eylem sırasında İngilizce yaptığı konuşmada, "Sayın Obama, ben 12 yıldan beri kızımı görmüyorum. Kızımın bana ihtiyacı var. Annesi onu benden aldı. Sayın Obama yardımınıza ihtiyacım var" dedi.

Daha sonra konuşmasına Türkçe olarak devam eden Yılmaz, "Annesi hukuka aykırı bir şekilde onu ABD'ye götürdü. Şu an onun yerini tespit etmiş durumdayım. 12 yıldan beri kızım ABD'de esaret altındadır. Artık Obama'dan arz ediyorum, bu suçluya ev sahipliği yapmamalarını diliyorum. Bu suçlunun orada barınmamasını diliyorum. Bu suçu devam ettirmesinler" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, eylemlerinin yanı sıra hukuksal mücadelesini de devam ettirdiğini kaydetti.