"Aida Stella" Marmaris'e 10 bin Alman taşıdı

"Aida Stella" Marmaris'e 10 bin Alman taşıdı
"Aida Stella" Marmaris'e 10 bin Alman taşıdı
- Lüks yolcu gemisi "Aida Stella", son 1,5 ay içerisinde ziyaret ettiği Muğla'nın Marmaris ilçesine yaklaşık 10 bin Alman turist getirdi

MUĞLA (AA) - İtalyan bayraklı dev yolcu gemisi "Aida Stella", bu sezon  gerçekleştirdiği 4 seferde Marmaris'e yaklaşık 10 bin Alman turist getirdi.  

Çıktığı Akdeniz ve Ege turu kapsamında  Yunanistan 'ın Santorini Adası'nın ardından rotasını Marmaris'e çeviren kruvaziyer, römorkörlerin de yardımıyla limanın büyük rıhtımına yanaştırıldı. Gemide çoğunluğu Alman, yaklaşık 3 bin yolcu ile 620 personel bulunduğu öğrenildi. 

 Gemiden inen yolcuların bir kısmı limanda bekleyen otobüs ve ciplere binerek çevredeki tarihi öneme ve doğal güzelliklere sahip yerlere düzenlenen günlük turlara katıldı. İlçe merkezinde kalmayı tercih edenler ise deniz kıyısında restoran ve kafeteryalarda oturarak vakit geçirdi. Bazı turistler Marmaris Müzesi ile Marmaris Kalesi'ni, bazıları ise Kapalı Çarşı'yı gezdi. 

Marmaris Limanı yetkilileri, geminin son 1,5 ay içerisinde ilçeye 4 sefer gerçekleştirdiğini, bu seferlerde 10 bin kadar Alman turistin Marmaris'i görme fırsatını yakaladığını kaydetti. Yetkililer, kruvaziyerin yaz dönemi boyunca rotasını Güney Ege'ye çevirmeye devam etmesinin beklendiğini bildirdi. 

254 metre uzunluğunda, 33 metre genişliğindeki, 71 bin 304 grostonluk 5 yıldızlı otel konforuna sahip kruvaziyer, bu gece Marmaris'ten ayrılacak.

Lüks gemi, ilk Türkiye seferini de 21 Mayıs'ta Marmaris'e yapmış ve yolcuları için Marmaris Limanı'nda mehter takımının da yer aldığı özel karşılama töreni düzenlenmişti.