AK Parti İl Başkanı Küreci:

AK Parti İl Başkanı Küreci:
AK Parti İl Başkanı Küreci:
- "25. Dönem Muğla milletvekili adaylarımız bazı şer odaklarını o kadar korkuttu ki adaylarımız hakkında dedikodu, yalan, karalama kampanyasına başladılar. Bu asılsız haberlerin tamamı kirli bir yalandan ibarettir"

MUĞLA (AA) - AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "25. Dönem Muğla milletvekili adaylarımız bazı şer odaklarını o kadar korkuttu ki adaylarımız hakkında dedikodu, yalan, karalama kampanyasına başladılar. Bu asılsız haberlerin tamamı kirli bir yalandan ibarettir" dedi.

Küreci, parti binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimleri öncesinde milletvekili aday adaylarının teşkilatlarının yoğun çalışmasının ardından genel merkezde gerçekleştirilen mülakatlar, değerlendirme toplantıları sonucunda belirlenerek sıralama yapıldığını hatırlattı.

Tüm adayların teşkilatlar ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Küreci, şöyle konuştu:

"25. Dönem Muğla milletvekili adaylarımız bazı şer odaklarını o kadar korkuttu ki adaylarımız hakkında dedikodu, yalan, karalama kampanyasına başladılar. Bu asılsız haberlerin tamamı kirli bir yalandan ibarettir. Özellikle AK Parti muhalifi bazı yayın organları birinci milletvekili adayımız Hasan Özyer hakkında gerçeği yansıtmayan değerlendirmeler de bulunmuş ve vatandaşlarımız üzerinde yanlış bir algı oluşturmaya çalışmaktalar."

AK Parti karşıtı yayın organlarının AK Parti'nin Muğla'daki adayı Hasan Özyer ile güçlenerek en az üç milletvekili çıkarmasından endişelendiğini savunan Küreci, şunları söyledi:

"Tek amaçları AK Parti'ye zarar vermek olan yayın organları ve bunları besleyen AK Parti karşıtlarının bilinçli olarak çıkardıkları dedikodular ile milletvekili adaylarımıza ve dolayısıyla partimize zarar vereceklerini düşünmekteler. Oysa ki biz, AK Parti teşkilatları, bu ve benzeri kötü niyetli çıkartılan dedikodulara geçit vermeyeceğiz. Paralel yapı medyasının kaynak belirtmeden, 'Teşkilatlarımız içerisinde rahatsızlık var, teşkilatların istemediği adaylar geldi, sürpriz oldu' şeklinde haberlerin tamamını teşkilatlar olarak reddediyoruz. Biz genel merkezimizin aldığı tüm kararların sonuna kadar arkasındayız. Tüm adaylarımızı seçim kampanyası sırasında ve sonrasında sonuna kadar destekliyoruz."