AK Parti Menteşe İlçe 5. Olağan Kongresi

AK Parti Menteşe İlçe 5. Olağan Kongresi
AK Parti Menteşe İlçe 5. Olağan Kongresi
- AK Parti İzmir Milletvekili ve Muğla Koordinatörü Şengül: - "Bu dava hizmet davası. Hizmet davasında sen, ben kavgalarına yer vermeyelim. Hizmeti en iyi kim yapacaksa hizmet erbabına teslim edelim"

MUĞLA (AA) - AK Parti İzmir Milletvekili ve Muğla Koordinatörü Aydın Şengül, "Bu dava hizmet davası. Hizmet davasında sen, ben kavgalarına yer vermeyelim. Hizmeti en iyi kim yapacaksa hizmet erbabına teslim edelim" dedi.

Şengül, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen  AK Parti Menteşe İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Yeni Türkiye " sloganıyla 81 ilde kongrelerin başladığını söyledi.

Yeni Türkiye yolunda kendilerine katılanlar veya aralarından ayrılanlar olabileceğine değinen Şengül, "Bu dava hizmet davası. Hizmet davasında sen, ben kavgalarına yer vermeyelim. Hizmeti en iyi kim yapacaksa hizmet erbabına teslim edelim. Kimse koltuk sevdasında olmasın" dedi.

AK Parti kongrelerinin demokrasi içerisinde gerçekleştiğine işaret eden Şengül, Türkiye'nin istikrarını ve huzurunu bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ise ilçelerdeki kongre takviminin işlediğini, Muğla'da tüm kongreleri tek adaylı yapacaklarını söyledi. Uzlaşı kültürünü delege seçimlerine de yansıtmaya çalıştıklarını belirten Öztürk, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerin 2023'e giden yolda anahtar pozisyonunda olduğuna işaret etti.

Menteşe İlçe Başkan adayı Erdoğan Ünal ise AK Parti'de hizmet etmenin bir sevda olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Bu süreçte kırdığımız, üzdüğümüz, birlikte görev yaptığımız ve aramızdan ayrılan arkadaşlarımız olabilir. Bizler de hizmet kervanında görevimizi tamamlayıp bu görevi yeni arkadaşlara, genç nesillere devredeceğiz. Bizler bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı aşkla şevkle bıkmadan usanmadan hizmetlerimizi halkımıza anlatmaya ve yeni hizmetleri vatandaşımıza sunmaya devam edeceğiz."

Kongreye, Teşkilat Başkan Yardımcısı Ege Bölge Koordinatörü ve Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, İzmir Milletvekili ve Muğla Koordinatör Milletvekili Aydın Şengül, İl Başkanı Nihat Öztürk, İlçe başkanları ve delegeler katıldı. 

Divan Başkanlığını İzmir Milletvekili ve Muğla Koordinatörü Aydın Şengül'ün yaptığı kongrede Erdoğan Ünal başkanlığa yeniden seçildi.