AK Parti Muğla İl Başkan adayı tanıtım toplantısı

AK Parti Muğla İl Başkan adayı tanıtım toplantısı
AK Parti Muğla İl Başkan adayı tanıtım toplantısı
- AK Parti Muğla İl Başkan adayı Küreci: "Başbakanımız, kıyı şeridindeki zinciri kıracak ilin Muğla olmasını istiyor. Biz de kendisine Muğla'nın geçmişte tüm milletvekillerini Demokrat Parti'den çıkartan bir il olduğunu hatırlattık ve kesinlikle CHP'nin kalesi olmadığını söyledik"

MUĞLA (AA) - Muğla İl Başkan adayı olarak belirlenen İhsan Küreci, Yatağan'da partililerle bir araya geldi.

Yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla yapılacak AK Parti Muğla İl Kongresi öncesi Yatağan'a gelen Küreci'ye AK Parti  İl Başkanı Nihat Öztürk, Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Öztürk, Muğla İl Başkanlığı için 13 kişinin adaylığını açıkladığını, yapılan istişarelerin ardından Başbakan Davutoğlu tarafından il başkan adayı olarak Küreci'nin belirlendiğini söyledi.

Görev yaptığı süre içerisinde kalbini kırdığı insanlardan helallik isteyen Öztürk, "Amacımız birlik ve beraberlik içerisinde tek liste halinde kongreye gitmektir. Herkesi kapsayacak ve kucaklayacak bir listeyle milletimizin ve Başbakanımızın desteği ile kongreyi gerçekleştirmeyi arzuluyoruz" dedi.

Küreci ise 2002 yılından beri AK Parti üyesi olduğunu belirtti. Başbakan Davutoğlu tarafından il başkanlığına aday gösterilmesinin kamuoyu tarafından sürpriz bir karar olarak değerlendirildiğini dile getiren Küreci, kararın kendisi için sürpriz olmadığını, çevresindekilere Başbakanın kendisini aday göstereceğini söylediğini ifade etti.

Aday olma amacının Muğla'da birlik ve beraberliği sağlayarak hizmette bulunmak olduğunu anlatan Küreci, "Kongremizi hayırlısıyla bitirdiğimiz zaman  Muğla'nın AK Parti hizmetlerine kavuşması için proje geliştirme çalışmalarına başlayacağız. Projelerimize ilçelerdeki projeleri de katarak Başbakanımıza bizzat ileteceğiz" diye konuştu.

Başbakan Davutoğlu'ndan Muğla'ya yatırım sözü aldıklarını belirten Küreci, "Başbakanımız kıyı şeridindeki zinciri kıracak ilin Muğla olmasını istiyor. Biz de kendisine Muğla'nın geçmişte tüm milletvekillerini Demokrat Parti'den çıkartan bir il olduğunu hatırlattık ve kesinlikle CHP 'nin kalesi olmadığını söyledik" şeklinde konuştu.