AK Parti Muğla İl Başkanlığına, İhsan Küreci aday gösterildi

AK Parti Muğla İl Başkanlığına, İhsan Küreci aday gösterildi
AK Parti Muğla İl Başkanlığına, İhsan Küreci aday gösterildi
- AK Parti Muğla İl Başkanı Öztürk: - "Yapılan istişareler sonucunda genel merkezimiz tarafından il başkan adayı olarak İhsan Küreci belirlendi"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, 17 Ocak Cumartesi günü yapılacak il kongrelerinde İhsan Küreci'nin aday gösterildiği bildirdi. 

Öztürk, partisinin il binasında ilçe başkanlarının da katılımıyla düzenlediği toplantıda, görevde olduğu 4 yıl içerisinde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Göreve geldikleri günden itibaren AK Parti 'nin üye sayısını yükselttiklerini ifade eden Öztürk,  gece gündüz demeden Muğlalı hemşehrilerinin yanlarında olmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Milletvekilliğine adayı olacağı için il başkanlığına yeniden aday olmadığını bildiren Öztürk, üyeler ve yöneticilerine yaptıkları çalışmalar ve kendilerine desteğinden dolayı teşekkür etti. 

Öztürk, 17 Ocak'ta yapılacak kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Yapılan istişareler sonucunda genel merkezimiz tarafından il başkan adayı olarak İhsan Küreci belirlendi. Bayrağı cumartesi günü inşallah İhsan Küreci'ye emanet edeceğiz. 17 Ocak Cumartesi günü genel merkezimizin, il başkanlığımızın ve ilçe başkanlarımızın ortak desteği ile İhsan Küreci kardeşimizin yanında tek vücut olarak duracağız." 

Öztürk, teşkilatlar olarak genel merkez tarafından belirlenen adayın arkasında olduklarını vurguladı.

AK Parti Muğla İl başkan adayı İhsan Küreci ise genel merkezlerinin takdiri ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun teveccühü ile aday gösterildiğini söyledi.

Muğla'ya hizmet etmeyi amaçladıklarına işaret eden Küreci, "Derdimiz Muğla. Muğla'da birlik ve beraberliği nasıl sağlarız, daha ileri nasıl taşırız bunun düşüncesindeyiz. 17 Ocak'taki kongremizi birlik ve beraberlik içinde bir şenlik havasında Sayın Başbakanımız ve bakanlarımızın teşrifi ile gerçekleştireceğiz" dedi.

Toplantı sonunda Öztürk, ilçe başkanlarına çam fidanı hediye etti.