AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk Milas'ta

AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk Milas'ta
AK Parti Muğla Milletvekili Öztürk Milas'ta
- AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Milas ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Milas ilçesine çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldi.

Öztürk ilk olarak, Milas Milli Eğitim Müdürlüğünce Doktor Mete Ersoy Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen kırsal alanda bulunan okul öğretmenlerine bilgisayar dağıtımı törenine katıldı. 

Milas Milli Eğitim Müdür Vekili Şaban Karakoç, ilçede devam eden eğitim yatırımlarına ilişkin bilgi verdi.

Burada konuşan Öztürk, Dalaman'ın kırsal mahallelerinde geçen hafta yaptığı bir gezide köy öğretmenlerinin çalıştığı koşulları gördüğünü belirterek, "Öğretmenlerimizin dağ köylerinde can siperane vermiş oldukları enerjiyi gözlerimle gördüm. Öğretmenlerimizin hangi şartlarda çalıştığına şahit olmak ve orada yarattıkları ortamı görmek beni mutlu etti" diye konuştu.

Türkiye'nin 3 Kasım 2002'den önce öğretmen maaşlarını ödemekte güçlük çektiğini anlatan Öztürk, şöyle konuştu: "3 Kasım 2002'den önce öğretmen maaşlarını ödeyemeyen bir Türkiye'yi devraldık. O günkü şartları çok iyi yaşayan biriyim. O günlerden bugünlere geldik. Bugün artık okullarda eğitimin teknolojiyle buluşmuş olması, eğitimde fırsat eşitsizliğini kaldırmak adına teknolojinin her öğrencimize ulaşıyor olması anlamlı. Kendim kara tahta önünde eğitimin hangi şartlarda hangi zorluklarla yapıldığını bilenlerdenim"

Konuşmanın ardından 40 öğretmene dizüstü bilgisayar, törenle verildi.

Öztürk ve beraberindekiler daha sonra ilçede yapımı devam eden Milas Gençlik Merkezi ve tenis kortu inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Öztürk, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını da ziyaretinin ardından Bodrum'a hareket etti.