AK Parti'de kongre hazırlıkları

AK Parti'de kongre hazırlıkları
AK Parti'de kongre hazırlıkları
- AK Parti İl Başkanı Öztürk: - "Muğla'da tüm kongreleri tek adaylı kongreler halinde yapacağız"

MUĞLA (AA) - AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, il ve ilçelerdeki kongre takviminin işlediğini belirterek, Muğla'da tüm kongreleri tek adaylı yapacaklarını söyledi.

Öztürk, Menteşe İlçe Teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, kongre takvimi çerçevesinde hafta sonu merkez ilçe Menteşe ve Seydikemer'de ilçe kongreleri yapılacağını belirtti. Gelecek ay ilçe kongrelerini tamamlayacaklarını ve 17 Ocak 2015'te il kongresini gerçekleştireceklerini anlatan Öztürk, seçimlerin tek liste üzerinden yapılacağını ifade etti.

Öztürk, gelecek hafta sonu Bodrum kongresinin yapılacağını buraya Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da katılacağını dile getirdi.

Tüm ilçelerde uzlaşı kültürünü delege seçimlerine de yansıtmaya çalıştıklarını belirten Öztürk, "Hiçbir ilçemizde uzlaşı dışında bir sorun yaşanmadı. Muğla'da tüm kongreleri tek adaylı kongreler halinde yapacağız" dedi.

Öztürk, 3 Kasım'ın AK Parti 'nin iktidara gelişinin 12'nci yıldönümü olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

"Hepimizin üzerinde o günün emanetleri var. Ülkenin 3 Kasım 2002'deki hem ruh hali hem de sosyal yaşantısını yakinen takip edenlerim. Bunun da her fırsatta sahada teşkilatlarımız tarafından vatandaşlarımıza anlatılması gerektiğini düşünüyorum. 3 Kasım 2002'de insanların gelecekle ilgili hayallerinin olmadığı bir dönemden bugüne geldik. Artık 2023 vizyonuna ulaşan ve geleceğe daha umutla bakan, gelecekle ilgili planlar kurabilen bir ülke konumuna geldik."

7 Haziran'da yapılacak seçimlerin 2023'e giden yolda anahtar pozisyonunda olduğuna işaret eden Öztürk, bunun için çok çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

AK Parti teşkilatlarının sahada olmaya devam edeceğini belirten Öztürk, "7 Haziran seçimleri Türkiye için önemli, partimizin için önemli. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile gireceğimiz ilk genel seçim olacak. Bu nedenle mümkün olduğunca uzlaşıyı kongrelerimizde listelerimize yansıtıp tüm teşkilat mensuplarımızla tek vücut olarak tamamlayacağız" diye konuştu.