AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı

AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı
AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı
- AK Parti Muğla İl Başkanı Küreci: - "AK Parti, kurulduğundan bugüne kadar millet tarafından sahiplenilmiş bir partidir. Bu ülkenin her bölgesinde karşılık bulmuş, adeta milletin aynası olmuştur"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, "AK Parti, kurulduğundan bugüne kadar millet tarafından sahiplenilmiş bir partidir. Bu ülkenin her bölgesinde karşılık bulmuş, adeta milletin aynası olmuştur" dedi.

Küreci, AK Parti'nin kuruluşunun 14. yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, partilerinin kurulduğu günden bugüne kendisini millete adadığını, kadrolarıyla ülkede bugünlere kadar hayal bile edilemeyen yeniliklere ve reformlara imza atmayı başardığını belirtti. 

Küreci, 14 Ağustos 2001'de kurulan partilerinin demokrasi tarihinde çok önemli bir dönemin başlangıcı olduğunu ifade etti.

Milletin geçen 14 yıl içinde huzur, güven ve istikrarın yanında olan AK Parti'yi her zaman birinci parti yaptığını vurgulayan Küreci, şunları kaydetti:

"AK Parti, kurulduğundan bugüne kadar millet tarafından sahiplenilmiş bir partidir. Bu ülkenin her bölgesinde karşılık bulmuş, adeta milletin aynası olmuştur. Hizmet yolunda karşılaştığı her engeli milletimizin desteğiyle aşmış, bu yoldan hiç geri kalmamıştır. Kendisini milletine adayan kadroların adresi olmuştur. AK Parti bugün ilk günkü heyecanı ile yine hizmet yolundadır. Ülkemizin sağlıktan eğitime, ekonomiden ulaştırmaya her alanda hak ettiği yere gelebilmesi için mücadelesine devam etmektedir. AK Parti, milletimizin desteği ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun önderliğinde hizmet yolunda yolculuğuna devam edecektir. Başta kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'na, partimizin kuruluşundan bugününe kadar emek veren teşkilat mensubumuza sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hayatını kaybedenlere Rabbimden rahmet diliyorum. Milletin partisini sahipsiz bırakmayan çok değerli milletime teşekkür ediyorum."