AKUT Fethiye ekibi, Vali Çiçek'i ziyaret etti

AKUT Fethiye ekibi, Vali Çiçek'i ziyaret etti
AKUT Fethiye ekibi, Vali Çiçek'i ziyaret etti
MUĞLA (AA) - Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye Ekibi Lideri Sadi Çidem ve ekip üyeleri, Vali Amir Çiçek'i ziyaret etti. Çiçek, ziyarette yaptığı...

MUĞLA (AA) - Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Fethiye Ekibi Lideri Sadi Çidem ve ekip üyeleri, Vali Amir Çiçek'i ziyaret etti. 

Çiçek, ziyarette yaptığı konuşmada, AKUT'u başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Kurtarılan her bir canın çok önemli olduğuna işaret eden Çiçek, "Gönüllülük esasına dayalı yaptığınız bütün arama ve kurtarma çalışmaları takdire şayan. Tüm AKUT ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

Yapılan çalışmaların gönüllülük esasına dayanmasının önemli olduğunu vurgulayan Çiçek, şöyle konuştu:

"Fethiye ilçemizde 5 yıldır faaliyet gösteren AKUT'u başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Afet durumunda veya ihtiyaç anında sivil toplum kuruluşlarımızın bizlere yardımcısı olması, kurtarılan her bir can için gerçekten çok önemli. Gönüllülük esasına dayalı yaptığınız bütün arama ve kurtarma çalışmaları için teşekkür ediyorum."

Ekip lideri Çidem de Vali Çiçek'e görevinde başarılar diledi.  Türkiye ve Muğla'da AKUT'un bugüne kadar pek çok başarılı çalışmaya imza attığına işaret eden Çidem, Fethiye AKUT'un 2010 yılında kurulduğunu ve 25 gönüllüden oluştuğunu dile getirdi.

Çidem, Köyceğiz ilçesinden Antalya 'nın Kaş ilçesi sınırına kadar ihtiyaç ve acil durumlarda vatandaşların yardımına koştuklarını bildirdi.