AKUT kanyonda mahsur kalan vatandaşı aradı

AKUT kanyonda mahsur kalan vatandaşı aradı
AKUT kanyonda mahsur kalan vatandaşı aradı
- Muğla'nın Fethiye ilçesinde AKUT ekibinin kanyonda mahsur kaldığı ihbarı üzerine 3 saat aradığı kişinin, konakladığı kampın görevlilerince kurtarıldığı anlaşıldı

MUĞLA (AA) - AKUT Fethiye ekibi, Kabak Koyu'ndaki kanyonda mahsur kaldığı belirtilen kişiyi 3 saat aradı. Aranan kişinin, daha önce kurtarıldığı anlaşıldı.

Kabak Koyu'ndaki kanyonda bir kişinin mahsur kaldığı ihbarı üzerine olay yerine ulaşan AKUT ekibi, hazırlıklarını tamamlayarak kanyona girdi.

Dik bir yamaçta mahsur kaldığı belirtilen vatandaşa ulaşmak için kanyondaki şelaleleri halatlar yardımıyla geçen ekip, 3 saat boyunca mahsur kalan kişiyi aradı. Zorlu arazi şartlarındaki kanyonda yaklaşık 3 kilometre ilerleyen AKUT, sık sık mahsur kalan kişiye seslendi.

Bu sırada kanyonda gezintiye çıkan Cavit Çakır'a rastlayan AKUT ekibi, mahsur kalan kişinin koydaki bir kampta kaldığını ve görevlilerin yardımıyla bulunduğu yerden kurtarıldığını öğrendi.

Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahsur kalan kişiye yardım etmek istediklerini ancak kabul etmediğini, daha sonra kaldığı kampın görevlilerinin yardımıyla bulunduğu yerden çıkmayı başardığını anlattı.

Vatandaşın kurtarıldığı bilgisini ilgililerden teyit eden AKUT ekibi, operasyonu sonlandırdı.


  ETİKETLER:

  AKUT

  ,

  Fethiye

  ,

  muğla