Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaytan ve Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdür Vekili Kütahya, kutlama mesajı yayımladı

MUĞLA (AA) - Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan ve Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdür Vekili Erol Kütahya, Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Kaytan, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün talimatlarıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın geçen zaman içinde Türkiye 'de basın yayın hayatının vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğini, Milli Mücadele'nin ve Kurtuluş Savaşı'nın her aşamasına Cumhuriyet devrimlerine tanıklık ettiğini anlattı.

Anadolu Ajansı'nın 95 yıldır tarafsız ve nitelikli habercilik anlayışından taviz vermediğini vurgulayan Kaytan, şunları kaydetti:

"Kurulduğu günden bu yana yurt ve dünyada meydana gelen her olayı titizlikle takip eden ve insanların doğru bilgiye ulaşması için çalışan Anadolu Ajansı'nın bu görevini hakkıyla yerine getirdiğini görüyoruz. Türkiye'de ve dünyada yayın yapan basın yayın organlarının ülkemizde meydana gelen olayları en kısa sürede en doğru biçimde takip etmesini sağlayan Anadolu Ajansı, neredeyse yüz yıllık birikimi, tüm ülkeye yayılmış geniş haber alma ağı ile habere ulaşılmasında önemli bir göreve sahiptir. Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak yerel ve ulusal haberleri en kısa sürede, en doğru biçimde bizlerle ve halkımızla paylaşan Anadolu Ajansının 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz."

 Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Vekili Kütahya da AA'nın kurulduğu günden bu yana tarafsız, ilkeli ve nitelikli habercilik anlayışıyla saygı kazandığı belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihi ile adeta özleşen, Milli Mücadele'nin ve Kurtuluş Savaşı'nın her aşamasından, Cumhuriyet devrimlerinden ve günümüzde ulusal ve uluslararası tüm olaylara tanıklık eden Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü kutlarım" ifadesini kullandı.