Aort damarı yırtılan polis, yaşam savaşı veriyor

Aort damarı yırtılan polis, yaşam savaşı veriyor
Aort damarı yırtılan polis, yaşam savaşı veriyor
MUĞLA (AA) - Datça ilçesinde yüksek tansiyon rahatsızlığına bağlı olarak aort damarı yırtılan polis memurunun hayati tehlike yaşadığı...

MUĞLA (AA) - Datça ilçesinde yüksek tansiyon rahatsızlığına bağlı olarak aort damarı yırtılan polis memurunun hayati tehlike yaşadığı bildirildi. 

Datça Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Engin Ateşsönmez, 31 Aralık 2014 gecesi göğüs ağrısı şikayetinin ardından aniden fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Yüksek tansiyon nedeniyle aort damarının yırtıldığının tespit edilen Ateşsönmez, Marmaris Devlet Hastanesine sevk edildi. Durumu ağırlaşan polis memuru, daha sonra Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesine nakledildi. 

Tedavisi süren ve bilinci açık olan Ateşsönmez'in durumunun, ameliyat edilmesi halinde ölümcül olabileceği, bu nedenle ilaçla tedavi edilmeye çalışıldığı belirtildi.

Bu arada oğullarını taşıyan ambulansın peşinden giden Güler ve Zekai Ateşsönmez'in Muğla-Aydın karayolunda kaza geçirdiği, çiftin kazayı hafif yaralı olarak atlattıkları öğrenildi.