Avrupa Squash Federasyonu Başkanı Wooldridge:

Avrupa Squash Federasyonu Başkanı Wooldridge:
Avrupa Squash Federasyonu Başkanı Wooldridge:
- "Büyük müsabakalar için yüksek kalitede yeni yerler arıyoruz. Bodrum'da da bu fırsat var"

MUĞLA (AA) -  Avrupa Squash Federasyonu Başkanı Zena Wooldridge, Bodrum'da ziyaretlerde bulundu.

Squash turizmini geliştirme çalışmaları kapsamında Bodrum'a gelen Wooldridge, Kaymakam Mehmet Gödekmerdan'ı ziyaret etti. 

Gödekmerdan, Bodrum için önemli bir branş haline gelecek squashın kış turizmine katkı sağlayacağını düşündüklerini belirtti. 

Otellerin bu konuda saha yapmaya başladıklarını anlatan Gödekmerdan, "Sahaları tamamlanmış olan otellerimizde squash oynanmaya başlandı. Zena Wooldridge'nin incelemeler yapmak için burada bulunması bence çok önemli bir gelişme. İnşallah 2018 Dünya Squash Şampiyonası da Bodrum'da olacak" dedi.

Wooldridge ve beraberindekiler, daha sonra Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a ziyaret gerçekleştirdi. 

Wooldridge, yapılan çalışmalar sayesinde önümüzdeki dönemlerde squashın Bodrum'da önemli bir yere sahip olacağına inandığını vurgulayarak, "Büyük müsabakalar için yüksek kalitede yeni yerler arıyoruz. Bodrum'da da bu fırsat var. Bu nedenle sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız" diye konuştu.

Ziyarete katılan Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Başkanı Hasan Öztürk, Bodrum'un squash için önemli potansiyel barındırdığını söyledi. Öztürk, "Bodrum, Türkiye 'nin turizmde dünyaya açılan kapısı. Turizmin merkezi Bodrum'da squash sporu ile ilgili yapılacak etkinliklerde federasyon olarak elimizden gelen desteği veririz" ifadesini kullandı.

Mehmet Kocadon da 20 yıldan bu yana squash oynadığını, ilçede bu sporun gelişmesi için destek vermeye hazır olduğunu belirtti.

Ziyaretlere Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Muğla temsilcisi ve Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu ile dernek yöneticileri de katıldı.