Babadağ, yamaç paraşütünde "uçuşa" geçti

Babadağ, yamaç paraşütünde "uçuşa" geçti
Babadağ, yamaç paraşütünde "uçuşa" geçti
- Fethiye'deki Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi'nden yapılan uçuşlarda yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 artış oldu

MUĞLA (AA) - Fethiye ilçesindeki Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi'nden yapılan yamaç paraşütü atlayış sayısında geçen yılın ilk 6 ayına göre bu yılın aynı döneminde yüzde 41 artış olduğu bildirildi.

Adrenalin tutkunu yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezleri arasında bulunan ve turizme önemli katkı sunan yamaç paraşütünde dünyanın en iyileri arasında gösterilen Fethiye'de uçuş rakamları her yıl artıyor.

Babadağ'da daha önce bulunan 1700, 1800 ve 1900 kodlarındaki pistlere ek olarak 1200 koduna açılan yeni pistin kış aylarında olumsuz hava şartlarında bile uçuşa olanak tanıması, ilçe turizmine önemli ivme kazandırıyor.

- Uçuş rakamları her yıl artıyor

Fethiye Ticaret ve  Sanayi Odası ile Fethiye Güç Birliği Şirketi Başkanı Akif Arıcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Babadağ'daki uçuş sayılarının her geçen yıl katlanarak arttığını söyledi.

Bu yıl hedefleri olan 100 bin uçuşun üstüne çıkacaklarını dile getiren Arıcan, tandem (ikili) ve single (tekli) uçuşta ilk 6 ayda 2013'te 22 bin 825, 2014'te 27 bin 771, bu yıl ise yüzde 41'lik artışla 39 bin 80 uçuş gerçekleştiğini anlattı.

Arıcan, ilçede "12 ay turizminin" bir ayağını Babadağ'ın oluşturduğunu, uçuş rakamlarının artmasının ilçedeki kış turizmine katkı sağlayacağın ifade etti.

Yamaç paraşütü pilotlarının büyük gayret gösterdiğini belirten Arıcan, bunun sonucunda bu yıl şu ana kadar önemli bir kaza yaşanmadığını vurguladı.

Arıcan, Babadağ'ın 1200 koduna yapılan pist sayesinde kış aylarındaki olumsuz hava şartlarında uçuş yapma fırsatı doğduğunu, bunun Fethiye'deki kış turizmini doğrudan olumlu etkilediğini kaydetti.

 - "Babadağ, dünyaya açılan kapımız olacak"

Yamaç paraşütü için kış aylarında Fethiye'ye gelen turistlerin ilçe ekonomisini canlandırdığını belirten Arıcan, şöyle konuştu:

"1200 kodundaki pist, kış turizmine önemli katkı sağladı. Her yıl bu rakamın artacağını düşünüyorum. Babadağ marka olma yolunda ülkemize ve ilçemize önemli bir kazanım elde ettirecek. Uçuş sayısının artması, Babadağ'da yapılan yatırımların ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. İlçemizdeki birçok insan da bundan istifade edecektir. Markalaştığımız zaman  Babadağ, dünyaya açılan kapımız olacaktır."


  ETİKETLER:

  Fethiye

  ,

  Hava

  ,

  ilçe

  ,

  sanayi

  ,

  kış

  ,

  zaman

  ,

  muğla