Bar personeliyle tartışan oyuncu, diziden çıkarıldı

Bar personeliyle tartışan oyuncu, diziden çıkarıldı
Bar personeliyle tartışan oyuncu, diziden çıkarıldı
- Muğla'da gittiği barın personelini kendisini darbettikleri gerekçesiyle polise şikayet eden ve iş yerinin geçici olarak kapanmasına neden olan Su Kutlu, oynadığı diziden çıkarıldı - Dizinin yönetmeni Doğan: - "O arkadaşımız artık aramızda olmayacak. Bir kişi yüzünden Muğla halkının mutsuzluğunu istemem"

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Yatağan ilçesinde çekimleri yapılan "Güzel Köylü" dizisinin yönetmeni Mustafa Şevki Doğan, oyunculardan Su Kutlu'nun diziden çıkarıldığını açıkladı.

Yönetmen Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, dizide "Sude" karakterini canlandıran Su Kutlu'nun, Muğla'da barın personeliyle kavga ettiği gerekçesiyle dizi ekibinden çıkartılmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Barda yaşanan olayı ertesi gün basından öğrendiğini anlatan Doğan, Kutlu'nun kurallara uyulduğu takdirde sorun yaşanmayacak bir yerinin kapanmasına sebep olduğunu savundu.

Yaşanan olayların ardından iş yerinin işletmecileri ve çalışanlarının mağdur olduğuna işaret eden Doğan, şöyle konuştu:

"Bu olayın Güzel Köylü dizisinin çalışanları ve diğer oyuncuları ile hiçbir alakası yoktur. Altını çizerek tekrar söylüyorum, biz hiçbir şekilde hiçbir makama mekanın kapatılması için ya da Su Kutlu'nun cezalandırılmaması için istekte bulunmadık. Biz, mağdur olmuş o mekanın çalışanlarının yanındayız. Bu yüzden Su Kutlu arkadaşımızı, şu anda çekim yaptığımız bölümden itibaren senaryodan çıkartıyoruz."

İnsanların para kazanırken duruşunu bozmaması gerektiğini ifade eden Doğan, yaşanan olay nedeniyle Muğla halkından özür diledi.

- "O arkadaşımız artık aramızda olmayacak"

Bir daha böyle bir olayın yaşanmayacağını vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

"O arkadaşımız artık aramızda olmayacak. Bir kişi yüzünden Muğla halkının mutsuzluğunu istemem. Reytingleri etkilese, yüz kişinin ve buna bağlı olarak bir köyün etrafında bu işten para kazanan insanların gırtlağından geçen helal parayı bile kaybetmek adına riski göze alarak bu kızı diziden çıkartıyorum. Benim için Muğla'nın huzuru bir kişiden daha önemlidir."

Muğla'da gittiği barın kapanmasının ardından personelle tartışan ve bir garson tarafından dışarı çıkarılan Su Kutlu, polisi arayarak darbedildiğini öne sürmüştü. Kutlu'nun darp iddiası üzerine iş yeri, geçici olarak kapatılmıştı.


  ETİKETLER:

  Para

  ,

  dizi

  ,

  kavga

  ,

  ,

  muğla

  ,

  iş yeri