Bariyerleri kırarak askeri alana giren vincin şoförünün hayatını kaybetmesi

Bariyerleri kırarak askeri alana giren vincin şoförünün hayatını kaybetmesi
Bariyerleri kırarak askeri alana giren vincin şoförünün hayatını kaybetmesi
- Muğla Valisi Çiçek: - "Olayın terör bağlantısı olduğunu düşünmüyoruz" - "Trafik kontrolünden kaçan alkollü sürücü, vincin devrilmesi sonucu hayatını kaybetti"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek , vinçle Dalaman Hava Meydan Komutanlığına nizamiyedeki bariyerleri kırarak giren sürücünün hayatını kaybetmesine ilişkin, "Olayın terör bağlantısı olduğunu düşünmüyoruz" dedi. 

Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  taşeron  firmaya ait vincin şoförünün, Fethiye'ye gittiği sırada alkollü olduğu için trafik ekiplerinden kaçtığını söyledi. 

Şoförün kaçarken Dalaman'a yöneldiğini belirten Çiçek, "Trafik polislerinin 'Dur' ihtarına uymayan kişi, istikametini Hava Meydan Komutanlığına çeviriyor ve ilerliyor. Nizamiyeye kadar gelen kişi burada uzman askerlerin de ihtarlarına ve havaya ateş açmalarına rağmen durmuyor ve bariyerleri kırarak kaçmaya devam ediyor" diye konuştu. 

- "Terör bağlantısı olduğunu düşünmüyoruz"

Çiçek, nizamiyeden giren vincin lastiklerine ateş edildiğini, aracın bölgedeki kanala devrildiğini anlattı.

Şoförün alkollü olduğu için bilincinin yerinde olmadığını tahmin ettiklerini kaydeden Çiçek, "Olayın terör bağlantısı olduğunu düşünmüyoruz. Trafik kontrolünden kaçan alkollü sürücü, vincin devrilmesi sonucu hayatını kaybetti. Kesin sonuçlar da adli tıptan gelen raporun ardından anlaşılacak" ifadesini kullandı.

- Olay

Dalaman Hava Meydan Komutanlığının nizamiyesine doğru 07 AIS 83 plakalı vincin geldiğini gören nöbetçi askerler, "Dur" ihtarında bulunmuş, ihtara uymayan sürücünün yoluna devam etmesi ve bariyerleri kırması üzerine önce havaya, ardından da araca ateş açılmıştı. 

Bir süre ilerleyen araç, daha sonra kanala devrilmiş, sağlık ekipleri ve askeri yetkililerin yaptığı incelemede, sürücünün yaşamını yitirdiği belirlenmişti. 

Sürücünün, elektrik dağıtım şirketinde vinç operatörlüğü yapan 21 yaşındaki Adil Yıldızlı olduğu tespit edilmişti.