Bedensel engellinin yamaç paraşütü heyecanı

Bedensel engellinin yamaç paraşütü heyecanı
Bedensel engellinin yamaç paraşütü heyecanı
- Doğuştan engelli Canan Kağıt, Fethiye'de yamaç paraşütü pilotu eşliğinde uçma hayalini gerçekleştirdi

MUĞLA (AA) - Doğuştan iki ayağını kullanamayan gurbetçi kadınFethiye 'de yamaç paraşütüyle uçuş yaptı.

Yamaç paraşütüyle uçuş yapmak için Almanya 'dan ilçeye gelen doğuştan bedensel engelli 31 yaşındaki Canan Kağıt, yamaç paraşütü pilotu İbrahim Somyürek ile tandem (ikili) uçuş için Ölüdeniz Mahallesi'ndeki Babadağ'a çıktı.

Hazırlıklarını tamamlayan ikili, bin 700 metrelik pistten uçuşlarını gerçekleştirdi. Yaklaşık 30 dakika gökyüzünden Ölüdeniz'in eşsiz güzellikteki manzarasını izleyen Kağıt, Belcekız Plajı'ndaki piste indi. Kağıt'ın uçuşu paraşüt pilotu tarafından görüntülendi.

Kağıt, gazetecilere yaptığı açıklamada, yamaç paraşütüyle ilk kez uçtuğunu ve çok büyük keyif aldığını dile getirdi. Hayalini gerçekleştirdiği için mutlu olduğunu belirten Kağıt, pistten kalkış yaptıktan sonra korkmadığını bir kez daha uçabileceğini ifade etti.

Pilot İbrahim Somyürek ise engelli vatandaşlardan teklif geldiği sürece güvenli şekilde uçuş yaptırdıklarını anlattı. Engelli kişilerle uçuşun zor olduğuna dikkati çeken Somyürek, "Tüm zorluklara rağmen görevli arkadaşlarımız iniş ve kalkışta yardımcı oluyorlar. Biz de sorunsuz şekilde uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Uçmak isteyen tüm engellilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz" dedi.