Beton mikserinin altında kalan hamile kadının ölmesi

Beton mikserinin altında kalan hamile kadının ölmesi
Beton mikserinin altında kalan hamile kadının ölmesi
- Muğla'nın Fethiye ilçesinde beton mikserinin altında kalarak yaşamını yitiren 7 aylık hamile kadının cenazesi, amcasının kıldırdığı cenaze namazının ardından bebeği ile aynı mezarda toprağa verildi

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde beton mikserinin altında kalarak yaşamını yitiren 7 aylık hamile kadının cenazesi, defnedildi.

İki çocuk annesi Şadiye Tuğba Gaznevi (23) ile kazanın ardından alınan 7 aylık bebeğin cenazeleri, yakınlarınca Muğla Adli Tıp Kurumundan alınarak Kargı Mahallesi'ndeki evine götürüldü. Daha sonra anne ve bebeği, cenaze namazı için Kargı Mezarlığı'na getirildi.

Küçük bir tabuta konulan bebeğin cenazesi, annesinin tabutunun üzerine konuldu. Fethiye Belediyesi imamı ve Gaznevi'nin amcası Osman Musluk'un kıldırdığı cenaze namazının ardından anne ve bebeğin cenazeleri, aynı mezarda toprağa verildi. Eşini kaybeden Engin Gaznevi'nin güçlükle ayakta durduğu görüldü.

Öte yandan beton mikserinin sürücüsü Mehmet Görçüm, polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Görçüm, çıkarıldığı mahkemece "Ölümü sebebiyet vermek" suçundan tutuklandı.

Fethiye'de dün, Mehmet Görçüm yönetimindeki beton mikserinin aynı yönde seyreden Engin Gaznevi'nin kullandığı plakalı motosiklete çarpması sonucu motosikletin arkasında yolcu olarak bulunan Şadiye Tuğba Gaznevi, beton mikserinin altında kalmıştı. 7 aylık hamile ve 2 çocuk annesi Gaznevi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.


  ETİKETLER:

  Adli Tıp

  ,

  hamile

  ,

  Fethiye

  ,

  Çocuk

  ,

  muğla