Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi Yelken Yarışları

Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi Yelken Yarışları
Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi Yelken Yarışları
- Rusya'dan Muğla'nın Bodrum ilçesinde kamp için gelen ve ilçede düzenlenen Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi Yelken Yarışlarına katılan Rus takımı, yarışmada birinci oldu

MUĞLA (AA) -   Bodrum 'a kamp için gelen Rus yelken kulübü, katıldıkları yarışlarda birinci oldu.

Rusya 'nın Moskova, Soçi ve CSK yelken kulüplerinin optimist ve laser takımları, bir süre önce kamp için Bodrum'a geldi. Ülkelerindeki kış şartlarından dolayı göllerin donması üzerine antrenman yapamayan yelkenciler, Bodrum'da hem güneşin hemde rüzgarın keyfini çıkardı. 

Kamplarını tamamlayan takımlar, önceki gün Gümbet Baba Otel açıklarında düzenlenen Bodrum Kulüplerarası Kış Trofesi'ne katıldı. İki gün süren yarışlara aralarında Rus yelkencilerin de olduğu 95 sporcu katıldı.

Yarış sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Bodrumspor Yelken Kulübü Antrenörü Serdar Çiçek , yarışmayı Era Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Yarışmada lazer ve optimist sınıflarında toplam 6 yarışın yapıldığını ifade eden Çiçek, "Yarışlar sonucunda Rusya'dan gelen takımlarımızdan birisi birinci oldu. Bu yarışların 3'üncü ayağı 17-18 Ocak'ta yapılacak. Kışı en iyi şekilde değerlendiriyoruz" dedi.

Yarışmada Rusya'nın Vodnik Kulübü'nden Denis Lepın birinci, Turgutreis Yelken Kulübünden Kaan Koska ikinci, Bodrum Era Yelken Kulübünden Umut Kartal'da üçüncü oldu. Dereceye giren sporculara sahilde düzenlenen törenle ödülleri verildi. 


  ETİKETLER:

  Rusya

  ,

  moskova

  ,

  Bodrum

  ,

  Otel

  ,

  Çiçek

  ,

  kış

  ,

  muğla