Bodrum plajlarında turistlere "deve safari"

Bodrum plajlarında turistlere "deve safari"
Bodrum plajlarında turistlere "deve safari"
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yerli ve yabancı turistler, mavi tur tekneleriyle mola vermek için geldikleri Kargı Koyu'nda, deve turlarına katılıyor

MUĞLA (AA) - ALİ BALLI - Bodrum'a tatil için gelen yerli ve yabancı turistlere plajda develerle tur düzenleniyor.

Bodrum'un en güzel deniz ve sahiline sahip bölgelerinden Ortakent-Yahşi Mahallesi'ndeki bir sahile adını veren develer, yıllardan beri yaz aylarında turizme hizmet veriyor. "Camel Beach" olarak bilinen sahilde, develerle turistlere tur yaptırılıyor.

Denize girmek için plajı tercih edenlerin yanı sıra günübirlik turlarla koya gelenler, karaya çıkıp deve turuna katılıyor, develerle fotoğraf çektiriyor. Turlara en çok İngiliz ve Alman turistler ilgi gösteriyor.

Deve sahiplerinden Mehmet Akpınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 25 yıldır deve turu düzenlediklerini söyledi. Geçen yıllara göre develere talebin azaldığını ifade eden Akpınar, "Özellikle İngiliz ve Alman turistler çok tercih ediyor. Turistlerden talep geldiği sürece bu işi yapacağız. Deve masraflı bir hayvan ama bu işi yine de sürdürüyoruz" dedi.

Akpınar, deve turu için 15 lira aldıklarını, fiyatların oldukça uygun olduğunu dile getirdi. 

Turistlerden Umut Bissan, deveye binmekten keyif aldığını anlattı. Deve üzerinde heyecan duyduğunu ifade eden Bissan, "Alan küçük olduğu için biraz zorlandık ama çok güzel bir duygu" diye konuştu. 

Fotoğraf sanatçısı Sefa Gümüşkanat, turistlerin deve safariyi oldukça eğlenceli bulduklarını ve bunun için turların yıllardır devam ettirildiğini dile getirdi. Gümüşkanat, bölgenin adını develerden aldığını anlatarak, plaj ve develerin özellikle yabancı turistlerin ilgisini çektiğini ifade etti. 

Çiçek Akpınar da, "Turistler deveyi çok seviyor ve özellikle deveye binmek için geliyorlar. Biz de tatilde arkadaşlarımızla deveye binip keyifli zaman geçiriyoruz" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Çiçek

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Tatil

  ,

  Tur

  ,

  lira

  ,

  zaman

  ,

  hizmet

  ,

  muğla