Bodrum-Yalıkavak yolunda tünel projesi

Bodrum-Yalıkavak yolunda tünel projesi
Bodrum-Yalıkavak yolunda tünel projesi
- AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Demiralp: - "İki kilometresi tünel olmak üzere, toplamda 7 kilometrelik bir duble yol yapımı için çalışmalar başlıyor. Bu yol Bodrum'un trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak"

 MUĞLA (AA) - Bodrum-Yalıkavak yolunda tünel yapılması için çalışma başlatılacağı bildirildi. 

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, bölgede gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum-Yalıkavak yolunu rahatlatması düşünülen duble yol ve tünel çalışmasına önümüzdeki günlerde başlanacağını söyledi. 

Çalışmanın Karayolları ekiplerince yapılacağını anlatan Demiralp, ekiplerin ilçeye bağlı Konacık Mahallesi'nde konuşlandığını belirterek, şöyle konuştu:

"Araya seçimler girdi o yüzden bazı şeylerin biraz beklemesi gerekiyordu. Ufak tefek yapılması gerekenler bu süreçte tamamlandı. Bundan sonra daha hızlı yürüyecek. Toplamda 7 kilometrelik bir yol yapımı olacak. İki kilometre de tünel inşaatı yapılacak. Geri kalan da yol güzergahı olacak. Yolun girişi Yakaköy'ü biraz geçtikten sonra verilecek. Duble yol olarak iki tepenin arkasından tünel yolu başlıyor. İki kilometrelik tünelden sonra da Yalıkavak yoluna bağlanıyor. Bu bölgeyi rahatlatmak adına yapılan güzel bir proje."

Projenin iki senede tamamlanmasının planlandığını anlatan Demiralp, "Çalışmaların iki senelik sürecin ardından bitirilmesi planlanıyor. Tahminimce önümüzdeki günlerde çalışmalar hız kazanacak" dedi.

Çalışmaların başlamaması için bir problemin kalmadığını vurgulayan Demiralp, "Bu süreçte bazı arazilerin istimlak edilmesi gerekiyordu onlar tamamlandı. Bununla ilgili bir sorunumuz şuan için kalmadı" diye konuştu. 

Yapılacak tünel projesinin ardından farklı projelere de imza atılacağını ifade eden Demiralp, şunları söyledi:

"Bodrum'a önemli yatırımlar yapılacak. Ancak bu çalışmaları daha sonraki süreçte açıklayacağız. Hedefimiz özellikle bölgedeki ulaşımı, trafiği rahatlatmak adına alternatif yollar üretmek ve bu alternatif yolları en kısa sürede hizmete açmak. Çünkü en büyük sıkıntımız ulaşım. Özellikle yaz aylarında inanılmaz bir yoğunluk yaşıyoruz. Nüfusumuz birden bire 3-5 misli artıyor. Bu yüzden alternatif yollar yaratıp, şehri biraz rahatlatmak gerekiyor. Hedefimiz önümüzdeki senelerde Bodrum'u trafik anlamında daha yaşanılabilir bir hale getirmek."