Bodrum'a iki kruvaziyerle 4 bin 854 yolcu geldi

Bodrum'a iki kruvaziyerle 4 bin 854 yolcu geldi
Bodrum'a iki kruvaziyerle 4 bin 854 yolcu geldi
MUĞLA (AA) - Bodrum'a iki kruvaziyer ile 4 bin 854 yolcu geldi.Bodrum'a gelen Malta bayraklı 295 metre uzunluğundaki "Mein Schiff 3" ve Bahama...

MUĞLA (AA) - Bodrum'a iki kruvaziyer ile 4 bin 854 yolcu geldi.

Bodrum'a gelen Malta bayraklı 295 metre uzunluğundaki "Mein Schiff 3" ve Bahama bayraklı 245 metre uzunluğundaki "Rhapsody Of The Seas" kruvaziyerleri, Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi'ne yanaştırıldı. 

Yunanistan 'ın Mikonos Adası'ndan gelen "Mein Schiff 3"te çoğunluğu Alman uyruklu 2 bin 570 yolcu ve bin 14 personel bulunuyor. Kuşadası'ndan ilçeye gelen "Rhapsody Of The Seas"de ise çoğunluğu ABD , İngiltere ve Kanada uyruklu 2 bin 284 yolcu ile 783 personel yer alıyor. 

Gemiden inen yolcular, gümrük işlemlerinin ardından Barlar Sokağı'nda gezdi, hediyelik eşya satan mağazalardan alışveriş yaptı. 

Bazı turistler de Paşatarlası Plajı'nda güneşlenerek denize girmeyi tercih etti. Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro ve Myndos Kapısı gibi tarihi bölgeleri de ziyaret eden turistler, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Kruvaziyerlerden bu akşam "Mein Schiff 3"ün Sicilya'ya, "Rhapsody Of The Seas"in ise Yunanistan'ın Rodos Adası'na gideceği bildirildi.