Bodrum'a sezonun ilk kruvaziyeri geldi

Bodrum'a sezonun ilk kruvaziyeri geldi
Bodrum'a sezonun ilk kruvaziyeri geldi
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde limana yanaştırılan Bahamalar bayraklı "Prinsendam" kruvaziyeri ile çoğunluğu ABD'li 519 turist geldi

MUĞLA (AA) - Bahamalar bayraklı "Prinsendam" adlı kruvaziyer, Bodrum Limanı'na geldi.

Antalya 'dan gelen dev kruvaziyer, sabah saatlerinde Paşatarlası'ndaki gemi yanaşma iskelesine yanaştırıldı. 205 metre uzunluğundaki gemide, çoğunluğu ABD 'li olmak üzere Kanada, İngiliz ve Avustralyalı 519 turist ile 466 personel bulunduğu öğrenildi. 

Gümrük işlemlerinin ardından gemiden inen turistler, Paşatarlası, Kumbahçe ve Barlar Sokağı'nda yürüyüş ve alışveriş yaptı. Turistler daha sonra limandan teknelere binerek Bodrum Kalesi'ne denizden götürüldü. 

Bodrum Yolcu Limanı Müdürü Gonca Uygun, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl ilçeye yaklaşık 89 gemi ile 70 bin yolcu beklediklerini söyledi.

Gemi kapasitelerinde çok büyük artış kaydettiklerini ifade eden Uygun, "Yüzde 20 daha fazla yolcu gelmesi planlanıyor. Gelecek gemiler çok büyüdü. Bu ilk gemimiz. Yolcularımızın çoğu Amerikalı olmak üzere 519 yolcu var" dedi.

Uygun, 27 Nisan'da da bir geminin daha geleceğini anlatarak, mayıs ayından sonra gemilerin düzenli olarak her hafta gelmeye başlayacağını belirtti. 

Öte yandan akşam saatlerine kadar Bodrum'da kalacak geminin daha sonra Kuşadası'na hareket edeceği bildirildi.