Bodrum'da 82 kaçak yakalandı

Bodrum'da 82 kaçak yakalandı
Bodrum'da 82 kaçak yakalandı
MUĞLA (AA) - Bodrum'da düzenlenen iki operasyonda Suriye ve Afganistan uyruklu 82 kaçak yakalandı.İhbar üzerine harekete geçen Bodrum Sahil Güvenlik...

MUĞLA (AA) - Bodrum'da düzenlenen iki operasyonda  Suriye ve Afganistan uyruklu 82 kaçak yakalandı.

İhbar üzerine harekete geçen Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Çelebi Adası yakınlarında durdurdukları botta Suriye ve Afganistan uyruklu 45 kaçağın bulunduğunu belirledi.

Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan kaçaklar, Milta Marina'daki karakola götürüldü.

 

- 9 metrelik botta 37 kaçak

Turgutreis Mahallesi Akyarlar açıklarında avlanan balıkçıların, 9 metrelik botta çok sayıda kişinin bulunduğu ihbarı üzerine sahil güvenlik ekipleri bölgeye hareket etti.

Kısa sürede bölgeye ulaşan ekipler, Suriye uyruklu 37 kaçağın bulunduğu teknenin su aldığını ve batmak üzere olduğunu tespit etti. 

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kaçaklar, Turgutreis Sahil Güvenlik Karakoluna getirildi. Islandıkları için üşüyen kaçaklara battaniye ve yiyecek verildi.

- Bot su alınca kaptanı yüzerek kaçmış

Suriye uyruklu kaçak Muhdadham Alzahar, gazetecilere, Bodrum'dan Yunanistan'a geçmeye çalıştıkları sırada teknenin su aldığını söyledi. 

Bir süredir Türkiye 'de olduğunu belirten Alzahar, "Yunanistan'a geçeceğimiz sırada bulunduğumuz bot arıza yaptı. Daha sonra su almaya başladı. Tekne kaptanı ise bottan atlayarak yüzerek kaçtı" dedi.