Bodrum'da aikido semineri

Bodrum'da aikido semineri
Bodrum'da aikido semineri
MUĞLA (AA) - Türkiye Wushu Federasyonu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde aikido semineri düzenledi.Bodrum'a bağlı Gümbet beldesi sahilinde gerçekleştirilen...

MUĞLA (AA) - Türkiye Wushu Federasyonu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde aikido semineri düzenledi.

Bodrum'a bağlı Gümbet beldesi sahilinde gerçekleştirilen seminerde, Türkiye Wushu Federasyonu Aikido Teknik Kurul Başkanı Tanser Kılıç, İzmir, Aydın ve Muğla bölgesinden 80 katılımcıya iki gün süreyle uygulamalı eğitim verdi.

Kılıç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, federasyonun 2015 yılı için planlanmış faaliyet programı kapsamında son antrenör eğitim seminerini verdiklerini aktararak, "Semineri salon yerine açık arazide yapmayı uygun bulduk. Aikido bir savaş sanatı olmasından dolayı, arkadaşlarımız dar alanda, kumsalda, kayalık alanda da bu savaş sanatını en etkin bir şekilde icra etme yeteneğine sahip olsunlar istiyoruz" diye konuştu.

Aikido sporuna olan ilginin giderek arttığını ifade eden Kılıç, "Türkiye'de şu anda mevcut olarak federasyonumuza kayıtlı lisanslı ve 'dan' sahibi olan sporcu sayımız 12 bindir. Bu, müsabakası olmayan bir spor branşında çok etkin bir rakamdır" dedi.

Aralarında kız ve erkek çocukların da olduğu 80 sporcu, Gümbet Mahallesi'ndeki bir otelde yaptıkları hazırlıkların ardından, sahilde eğitim çalışmalarına başladı. Çevreden geçen yerli ve yabancı turistlerin de ilgiyle izlediği uygulamalı eğitim seminerinde, ilginç görüntüler oluştu.