Bodrum'da armut ağacı meyve verdi

Bodrum'da armut ağacı meyve verdi
Bodrum'da armut ağacı meyve verdi
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, kasım ayında meyve veren armut ağacı, vatandaşları şaşırttı

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde armut ağacı, kasım ayında meyve verdi. 

İlçeye bağlı Konacık Mahallesi Seyit Onbaşı Caddesi'nde, Süleyman Özbek'e ait evin bahçesindeki armut ağacının kasım ayı ortasında meyve vermesi görenleri şaşırttı. 

Armut ağacının bütün dallarında meyve bulunması dikkati çekti. Bahçedeki armut ağacını özenle bakarak yetiştirdiklerini ifade eden bahçe sahibi Süleyman Özbek, ilk defa böyle bir şeyle karşılaştıklarını söyledi. 

Özbek, önce sıcak hava, ardından da yağış olduğunu belirterek, "Kimi zaman sıcak, kimi zaman da yağışlı hava nedeniyle ağaçlar çiçek açtı. Daha sonra da meyve vermeye başladı. Bu durum mevsimin değişik olmasından kaynaklanıyor" diye konuştu.

Armut ağaçlarının normal şartlarda mayıs ayında çiçek açtığını, haziran ayında da meyve verdiğini dile getiren Özbek, "Meyveleri görünce çok şaşırdık. Lezzeti aynı ama aroması biraz değişik. Mevsiminde yetişse daha lezzetli olur. Ben çok uzun zamandır böyle bir şey görmedim" dedi.

Süleyman Özbek'in eşi Hatice Özbek ise geçtiğimiz günlerde bahçede gezinti yaparken ağacın çiçek açtığını gördüğünü, daha sonra da ağacın meyve verdiğini anlattı. Özbek, "Bizim için çok değişik bir duygu oldu. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Meyvelerini yemeye başladık ama normal mevsimine göre lezzetinde biraz farklılık var" diye konuştu.