Bodrum'da doktorun darbedildiği iddiası

Bodrum'da doktorun darbedildiği iddiası
Bodrum'da doktorun darbedildiği iddiası
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir grup sağlık çalışanı, hasta yakınlarınca doktorun darbedilmesini protesto etti

MUĞLA (AA) - Bodrum'da bir doktorun, hasta yakınları tarafından darbedildiği öne sürüldü. 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Muğla Şubesi ve Türk Tabipler Birliği Muğla Tabip Odası Bodrum Temsilciliği üyesi bir grup sağlık çalışanı, Bodrum Devlet Hastanesi bahçesinde toplandı.

SES Bodrum Temsilcisi Dr. Canan Yılmaz Varlı, grup adına yaptığı açıklamada, dünyaya getirdiği bebeği geçirdiği rahatsızlık sonucu yaşamını yitiren Ö.B'nin yakınlarının, kadın doğum servisinde görevli uzman Dr. Yunus Çiftçi'yi darbettiğini öne sürdü.

Doktorun kendisini savunmaya çalıştığını anlatan Varlı, şöyle konuştu:

"Adı geçen hastanın yakınları kolluk kuvvetlerine bildirilerek, gerekli mercilere de başvurular yapılmıştır. Gece gündüz demeden, uykusuz, ağır çalışma koşulları altında ezilen sağlık çalışanları her geçen gün değersizleştirilmektedir. Bu olay da sağlık çalışanlarının emeğinin değersizleştirilmesinin sonucu ortaya çıkmıştır. Bu haince saldırıyı kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz."

Saldırıya uğradığı iddia edilen Çiftçi de hasta yakınlarınca darbedilmesinin artık bir gelenek, şov haline gelmeye başladığını söyledi.

Olayın ardından 5 gün göremez raporu aldığını belirten Çiftçi,  güvenlik önlemlerinin artırılması gerektiğini vurguladı.

Sağlık çalışanları, basın açıklamasının ardından olayı alkışlarla protesto etti.


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Kadın

  ,

  Protesto

  ,

  Gece

  ,

  İddia

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  muğla