Bodrum'da fırtına etkili oluyor

Bodrum'da fırtına etkili oluyor
Bodrum'da fırtına etkili oluyor
-Muğla'nın Bodrum ilçesinde, saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle bazı işletmelerin tabelaları yıkıldı, dalgalar nedeniyle sahildeki bazı iskelelerde maddi hasar meydana geldi

MUĞLA (AA) - Bodrum'da saatteki hızı 70 kilometreyi bulan fırtına, günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. 

Bodrum'da hafta başından bu yana etkili olan yağışlı hava sabah saatlerinden itibaren yerini fırtınaya bıraktı. Saatteki hızı  zaman zaman 60 ila 70 kilometreye kadar çıkan fırtına, Kumbahçe, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis sahillerinde etkili olurken vatandaşlara da zor anlar yaşattı.

Kıyılarda bulunan işletmecilerin sahilde bulunan eşyalarını topladıkları gözlendi. Fırtına nedeniyle oluşan dalgalar ise bazı işletmelerin camlarına kadar vurdu. Yoğun dalgalar Kumbahçe sahilinden Cumhuriyet Cadde'sine kadar taştı. Cadde üzerinde bulunan bazı aydınlatmalar ise rüzgar nedeniyle zarar gördü. 

İşletmeci Yunus Korkmaz, zaman zaman denizin taştığını belirterek, "Herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tedbir alıyoruz. Bazı işletmelerin tabelaları yıkıldı, aydınlatma direkleri de zarar gördü" diye konuştu.

Öte yandan Bodrum'da devam eden Türkiye Yelken Federasyonu Yarıyıl Yelken Yarışlarının son iki gününün kuvvetli fırtına nedeniyle iptal edildiği öğrenildi. 

Bodrum'u etkisi altına alan fırtınanın pazartesi gününden itibaren etkisini azaltacağı ve salı günü sona ereceği tahmin ediliyor.