Bodrum'da fırtına etkili oluyor

Bodrum'da fırtına etkili oluyor
Bodrum'da fırtına etkili oluyor
- Sabahtan bu yana etkili olan fırtına nedeniyle ilçede devam eden TYF Yarıyıl 5. gün yarışları ile Bodrum-Kos feribot seferleri iptal edildi - Fırtına bazı trafik lambalarını yerinden kopardı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da sabahtan bu yana devam eden fırtına etkili oluyor.

AA muhabirinin, Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, ilçede saatteki hızı zaman zaman 80 kilometreyi bulan fırtına etkisini sürdürüyor. Fırtına, özellikle Kumbahçe Mahallesi ile Gümbet, Konacık, Bitez, Ortakent-Yahşi mahallelerinde günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.

Fırtına nedeniyle Konacık Atatürk Bulvarı'ndaki bazı trafik lambaları koptu. Belediye ekipleri herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için çevrede tedbir aldı. İlçede 2 Şubat'tan bu yana devam eden Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Yarıyıl 5. gün yarışları, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Öte yandan fırtına, deniz ulaşımını da etkiledi. Bodrum-Kos feribot seferleri karşılıklı olarak iptal edildi. Yoğun dalgalar nedeniyle Kumbahçe Mahallesi sahilindeki işletmelerin iskeleleri zarar gördü. 

Meteoroloji yetkilileri, fırtınanın akşamdan itibaren etkisini kaybedeceğini, ardından yağışlı havanın etkili olmasının beklendiğini bildirdi.