Bodrum'da "Global Run" koşusu hazırlıkları

Bodrum'da "Global Run" koşusu hazırlıkları
Bodrum'da "Global Run" koşusu hazırlıkları
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde 3 Mayıs'ta düzenlenecek koşuya bin 250 kişinin katılması bekleniyor

MUĞLA (AA) - Global Liman İşletmeleri'nin önderliğinde Bodrum Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından desteklenen Global Run koşusu, 3 Mayıs Pazar günü Bodrum'da yapılacak. 

Bodrum Cruise Port'ta düzenlenecek yarışma öncesinde Global Liman yetkilileri ile Bodrum Belediyesince basın toplantısı düzenlendi. 

Bodrum Limanı'nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bodrum Yolcu Limanı Müdürü Gonca Uygun, sosyal sorumluluk projesi kapsamında etkinliğin bu yıl ikincisini gerçekleştireceklerini söyledi. 

Bu sene iki yarış düzenleyeceklerini belirten Uygun, "Birinci yarış Bodrum'da olacak. İkinci yarış ise eylül ayında Montenegro'da yapılacak" dedi.

Her sene toplanan yarışçı ücretlerini belirli kurumlara bağışladıklarını bildiren Uygun, şöyle konuştu:

"Bu sene parıltı derneğine bağışlamaya ve görme engelli öğrencilerimize ışık olmayı ümit ediyoruz. Etkinlikler kapsamında Yol Project adlı müzik grubu konser verecek. Bodrum'a faydalı olmaya, ekonomiye hareketlilik kazandırmayı amaçlıyoruz."

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Global grubun Bodrum'da düzenlediği yarışlardan elde edilen gelirin bir derneğe bağışlanmasının kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

Yarışmanın Bodrum turizmine de katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Kocadon, şunları kaydetti:

"Bizim için en önemli nokta gelecek bin ile bin 500 arasında kişinin Bodrum tanıtımına yapacağı katkıdır. Birçok ülkede gazetelerde yer alacak. Bodrum'un ismi tekrar gündeme gelecek ve katılımcılar, güzellikleri tüm arkadaşlarına anlatacaklar. Bu etkinliğin turizm sezonu başında olması da turizme katkı sağlayacak."

Öte yandan bu yıl ikincisi gerçekleştirilen yarışlara Türkiye ve farklı ülkelerden bin 250 yarışmacının katılması bekleniyor.