Bodrum'da güneşli ve sıcak hava

Bodrum'da güneşli ve sıcak hava
Bodrum'da güneşli ve sıcak hava
-Hava sıcaklığının 16 derece olarak ölçüldüğü Bodrum ilçesinde, yerli ve yabancı tatilciler sahil kenarlarında yoğunluk oluşturdu

MUĞLA (AA) - Turizmin gözde tatil bölgelerinden Bodrum'da, güneşli ve sıcak hava etkili oluyor.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilçede hava sıcaklığı 16 derece olarak ölçüldü. Güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar, özellikle Kumbahçe, Paşatarlası sahili ile Marina ve Kale caddelerinde yoğunluk oluşturdu.

Bazı vatandaşlar sahilde aileleriyle balık tutarak zaman geçirirken, bazıları da kafe ve restoranlar ile sahil kenarlarında oturmayı tercih etti. Aileleriyle birlikte sahile gelen çocuklar da deniz kenarında kumla oynayarak güzel havanın keyfini sürdü.

Bodrum'da sıcak havanın etkili olduğunu ifade eden Cansu Kılınç Uygun, "Çok güzel bir ilçede yaşıyoruz. Bugün bahardan kalma bir gün gibi. Güneşi gördüğümüz için mutluyuz. Arkadaşlarla birlikte kendimizi deniz kenarına attık" dedi.

İsviçre'den Bodrum'a tatil için gelen Ceyhan Aygör ise güneşin ve güzel havanın keyfini çıkarttıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"İsviçre'de kar var. Bodrum'a gelmeye son anda karar verdik ve buraya geldiğimiz için çok mutluyuz. Buranın güneşini ve sıcaklığını yaşıyoruz. Burada 5 gün daha kalıp zaman geçirmeyi düşünüyorum."