Bodrum'da "İşte Benim Zeki Müren" sergisi

Bodrum'da "İşte Benim Zeki Müren" sergisi
Bodrum'da "İşte Benim Zeki Müren" sergisi
- Sergide sanatçıya ait fotoğraflar, sahne kıyafetleri ve yaşamı boyunca tuttuğu notlar yer alıyor

MUĞLA (AA) - Bodrum'da Zeki Müren'e ait fotoğraflar, sahne kıyafetleri ve yaşamı boyunca tuttuğu notların yer aldığı "İşte Benim Zeki Müren" sergisi açıldı.

Oasis Alışveriş Merkezi'ndeki sergi Türk Eğitim Vakfı, Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı ile Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından düzenlendi.

Tüm mal varlığını Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfına bağışlayan Müren'in sevenleri, sergi dolayısıyla sanatçıyı daha yakından tanıma imkanı bulabilecek.

 Sanatçının fotoğrafları, sahne kıyafetleri ve yaşamı boyunca tuttuğu notların yer aldığı sergi, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Genel Müdür Yardımcısı Veysel Uğurlu, Zeki Müren vefat ettikten sonra Bodrum'daki evinin müze haline getirildiğini anımsattı.

Sergilenenlerin Müren'in vefatı öncesi Levent'teki villasında kullandığı ve sakladığı eşyalar olduğunu anlatan Uğurlu, "Bu villadaki eşyalar ve objeler, Türk Eğitim Vakfı ve Türk Silahlı Kuvvetler Mehmetçik Vakfına bırakılmıştı. Bu güne kadar bunlar muhafaza edildi. Seri sergiler dolayısıyla ve Zeki Müren'in 20. ölüm yıl dönümüne kadar devam edecek olan sergiler nedeniyle bütün bu değerler ortaya çıktı" diye konuştu.

Sergide sanatçının hayatından kesitler bulunduğunu dile getiren Uğurlu, "Bu sergide bebekliğinden 6 aylık haline ve 1984 Bodrum konserine kadar fotoğraflar yer alıyor. Sergi İstanbul 'da 65 bin kişi tarafından gezildi. 28 Ağustos'a kadar Bodrum'da açık kalacak" dedi.