Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı

Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı
Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan kaçak göçmenlerin bulunduğu teknenin batması sonucu boğulma tehlikesi geçiren 10 kaçak kurtarıldı - Tekne kaptanı olduğu tahmin edilen ve kaybolduğu bildirilen bir kişi için havadan ve denizden arama başlatıldı

MUĞLA (AA) - Bodrum 'da, yasa dışı yollardan Yunanistan 'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu boğulma tehlikesi geçiren 10 kişi kurtarıldı, kaybolduğu bildirilen tekne kaptanı için arama çalışması başlatıldı.

Gümüşlük açıklarında devriye gezen Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, Gümüşlük Kardak Adası yakınlarında denizde yardım çığlıkları duyması üzerine bölgeye gitti. Sahil Güvenlik ekipleri su alması sonucu battığı tahmin edilen yaklaşık 5 metre uzunluğundaki fiber tekneden denize düşen 10 kişiyi kurtardı. 

Bodrum Devlet Hastanesine götürülen kaçak göçmenler sağlık kontrolünün ardından sınır dışı edilmek üzere ilgili birime teslim edildi.

Öte yandan olaydan sonra kaybolan ve tekne kaptanı olduğu tahmin edilen kişiyi bulmak için Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler bölgede  helikopter ve botlarla arama çalışma yaptı.

Ekipler, bölgede arama kurtarma çalışmasını aralıklarla sürdürüyor.