Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan tekne ve botun batması

Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan tekne ve botun batması
Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan tekne ve botun batması
- Muğla Valisi Çiçek: -"Bodrum'da Sahil Güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen 2 ayrı kurtarma operasyonunda 16 kişi sağ kurtarılırken 12 kişinin cesedine ulaşıldı. Ekipler kayıp olduğu bildirilen biri çocuk 3 kişiyi arama çalışmalarını havadan ve denizden sürdürüyor"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum'da Sahil Güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen 2 ayrı kurtarma operasyonunda 16 kişinin kurtarıldığını, 12 kişinin cesedine ulaşıldığını belirtti, kayıp olduğu bildirilen biri çocuk 3 kişiyi arama çalışmalarının havadan ve denizden sürdürüldüğünü bildirdi. 

Vali Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 01.30 sıralarında Akyarlar açıklarında, içerisinde 14 kişi bulunan bir botun batığı ihbarını alan Sahil Güvenlik ekiplerinin 2 botla olay yerine intikal ettiğini söyledi. 

Sahil Güvenlik ekiplerinin üzerinde can yeleği bulunan 9 kişiyi kurtardığını, 4 kadın ve bir çocuğun ise cesedine ulaştıklarını belirten Çiçek, şunları kaydetti:

"03.40 sıralarında ise Aspat açıklarında bir fiber teknenin battığı ihbarı üzerine bölgeye hareket eden ekipler, üzerinde can yeleği bulunmadığı tespit edilen 7 erkeği sağ kurtardı, 4 kadın ve 3 çocuğun da cesedine ulaştı. Teknedekilerin 17 kişi olduklarını söylemesi üzerine bölgede arama çalışması yapıldı. Bodrum'da Sahil Güvenlik ekipleri tarafından gerçekleştirilen 2 ayrı kurtarma operasyonunda 16 kişi sağ kurtarılırken 12 kişinin cesedine ulaşıldı. Ekipler kayıp olduğu bildirilen biri çocuk 3 kişiyi arama çalışmalarını havadan ve denizden sürdürüyor" dedi.

Çiçek, kayıp kişilerin bulunması için çalışmaların aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Bodrum

  ,

  Kayıp

  ,

  Çiçek

  ,

  Çocuk

  ,

  Kadın

  ,

  güvenlik

  ,

  muğla