Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması

Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması
Bodrum'da kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması
- Kaçakları minibüsle Bodrum'a getirdikleri tespit edilen Suriye uyruklu 3 organizatör yakalandı

MUĞLA (AA) - Bodrum açıklarında kaçakların bulunduğu teknenin batmasıyla ilgili kaçak göçmenleri minibüsle ilçeye getirdikleri tespit edilen Suriye uyruklu 3 organizatör gözaltına alındı.

Muğla Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Bodrum açıklarında, yasa dışı yollarla yurt dışına gitmeye çalışan kaçak göçmenlerin bulunduğu teknenin batması sonucu 6 kişinin öldüğü, 8 kişinin kurtarıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, organizatörlerinin tespit ve yakalanması amacıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce çalışma başlatıldığı belirtildi.

Organizatörlerin 27 plakalı bir minibüs ile Bodrum'dan ayrıldıklarının tespit edilmesi üzerine operasyon  başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Takip sonucu aracın Antalya sahil yolundan Mersin 'e gittiği tespit edilmiş ve Mersin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri ile koordineli şekilde düzenlenen operasyonda araçta bulunan Suriye uyruklu organizatörler A.H, İ.M. ve M.H.A. gözaltına alındı. Şüpheliler 'göçmen kaçakçılığı yapmak ve bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek' suçlarından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecek.