Bodrum'da kaçak operasyonu

Bodrum'da kaçak operasyonu
Bodrum'da kaçak operasyonu
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollardan Kos Adası'na geçmeye çalışan Suriye uyruklu 14 kaçakla 4 organizatör, polis ve Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı

MUĞLA (AA) - Bodrum 'da yasa dışı yollarla yurt dışına geçmeye çalışan Suriye uyruklu 14 kaçak ile 4 organizatör yakalandı.

Bir grup kaçağın Yalıçiftlik Sahilinden botla Kos (İstanköy) Adası'na geçmeye çalışacakları ihbarını alan Sahil Güvenlik ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri ortaklaşa operasyon gerçekleştirdi.

Kısa sürede denizden ve karadan bölgeye ulaşan ekipler, kaçakları denize açılmak üzereyken yakaladı. Organizatörlerden biri olan tekne kaptanı ve kaçaklar, Sahil Güvenlik botuna alınarak Bodrum'a getirildi.

Operasyonu karada devam ettiren KOM ekipleri de olayla ilgili 3 organizatörü daha yakaladı. Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığında işlemleri yapılan kaçakların kişi başı bin 500 avro ödedikleri öğrenildi. 

Kaçaklar işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yabancılar Büro Amirliğine gönderilirken, 4 organizatörün adli makamlara sevk edileceği bildirildi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Bodrum

  ,

  operasyon

  ,

  güvenlik

  ,

  muğla

  ,

  kaçak