Bodrum'da kaçak operasyonu

Bodrum'da kaçak operasyonu
Bodrum'da kaçak operasyonu
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan Suriye ve Irak uyruklu 24 kaçak ile tekne kaptanı, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmeye çalışan Suriye ve Irak uyruklu 24 kaçak ile bir organizatör yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, devriye sırasında ilçeye bağlı Turgutreis Mahallesi Çatal Adası yakınlarında durumundan şüphelendiği yaklaşık 8 metrelik sürat botuna "dur" ihtarında bulundu. 

Ekiplerce durdurulan sürat botunda yapılan aramada, Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalıştıkları belirlenen, aralarında kadın ve çocukların da olduğu Suriye ve Irak uyruklu 24 kaçak ile E.B. isimli tekne kaptanı yakalandı.

Güvenli bir şekilde Sahil Güvenlik botuna alınarak Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığına getirilen kaçakların ifade işlemlerinin ardından Bodrum Yabancılar Şubesine gönderileceği, gözaltına alınan tekne kaptanı E.B'nin ise ifade işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edileceği belirtildi. 

Öte yandan, olayda kullanılan sürat botu ise Sahil Güvenlik Karakolu önüne çekildi.