Bodrum'da kaçak operasyonu

Bodrum'da kaçak operasyonu
Bodrum'da kaçak operasyonu
- Yunanistan'ın İstanköy Adası'na geçmeye çalıştıkları sırada tekneleri karaya oturan yaklaşık 20 kaçak, can yelekleri sayesinde kurtuldu - Polisin düzenlediği operasyonda Suriye uyruklu 50'ye yakın kaçak yakalandı

MUĞLA (AA) - Bodrum'da  Yunanistan 'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalışan Suriye uyruklu yaklaşık 20 kaçak, tekneleri karaya oturunca can yelekleri sayesinde kıyıya ulaştı, operasyonda 50'ye yakın kaçak polis tarafından yakalandı.

Bir ihbarı değerlendiren İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir grup kaçağın bulunduğu teknenin su alarak karaya oturduğunu, bir grup kaçak için de Ortakent-Yahşi Mahallesi'ndeki Kabakum sahilinde şişme botlar hazırlandığını belirledi.

Denizde 15 metre açıldıktan sonra su alarak karaya oturan fiber teknedeki yaklaşık 20 kaçak, can yelekleri sayesinde kıyıya çıktı.

Polis, kıyıya çıkanlar ve denize açılmak için sahilde bekleyenlerin de aralarında olduğu yaklaşık 50 Suriyeli kaçağı yakaladı. Sahilde yapılan aramada üç şişme bot, deniz motorları, ayak pompaları ve bir miktar akaryakıt bulundu.

Aralarında çocuklar, kadınlar ve engellilerin de olduğu kaçaklar, karakola götürüldü.

Organizatörlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.