Bodrum'da kaçak operasyonu

Bodrum'da kaçak operasyonu
Bodrum'da kaçak operasyonu
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde Yunanistan'ın İstanköy Adası'na geçmeye çalışan 26'sı çocuk 58 kaçak, botları batmak üzereyken kurtarıldı

MUĞLA (AA) - Bodrum'dan  Yunanistan 'ın İstanköy (Kos) Adası'na geçmeye çalışan bir grup kaçak, batmak üzere olan şişme bottan sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Göçmenler için geçiş noktası haline gelen Bodrum'a ulaşan ve insan tacirlerinin ağına düşen kaçaklar, gece saatlerinde denize açılmaya devam ediyor. 

İstanköy Adası'na 6 mil uzaklıktaki Bodrum'dan denize açılan 26'sı çocuk 58 Suriyeli'nin bindiği şişme bot, Ortakent-Yahşi açıklarındaki Çelebi Adası yakınlarında su almaya başladı. 

Aşırı yük nedeniyle batma tehlikesi taşıyan botta bulunanlardan bir kısmı denize atladı. Bölgede devriye görevi yapan SAGET-27 No'lu sahil güvenlik botunun durumu fark etmesi üzerine kaçaklara müdahalede bulunuldu. Sahil güvenlik ekibi, kaçakları bota alarak Bodrum'a getirdi. 

Kabakum Plajı'nda bekleyen bir grup kaçak ise ekipleri fark edince denize açılmak için hazırladıkları şişme botu bırakıp bölgeden uzaklaştı.