Bodrum'da kaçak operasyonu

Bodrum'da kaçak operasyonu
Bodrum'da kaçak operasyonu
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde, olumsuz havaya rağmen yasa dışı yollardan yurtdışına geçmeye çalıştıkları sırada botları batan kaçaklar, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde, yasa dışı yollardan yurtdışına geçmeye çalıştıkları sırada botları batan kaçaklar, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Yunanistan üzerinden Avrupa 'ya gitmeye çalışan çok sayıda kaçak, denizdeki fırtınalı havaya rağmen önceki gece  Yunanistan'ın Kos Adası'na geçmek için Bodrum sahillerinde toplandı.

Gümbet ile Yalıkavak açıkları arasında devriye yapan Sahil Güvenlik ekipleri, dalgalı denize rağmen botlarla yola çıkan, çoğunluğu Pakistan, Afganistan ve Myanmar uyruklu kaçakları, botları batmış halde denizde boğulmak üzereyken buldu.

Ölümü göze alarak denize açılan ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 250 kaçak, Sahil Güvenlik botlarına alınarak Yalıkavak ve Bodrum limanlarına getirildi.

Yasa dışı geçişlerde kullanılan çok sayıda tekne motoru ve can yeleğine de ekiplerce el konuldu. Sahil Güvenlik komutanlıklarında işlemleri tamamlanan kaçakların sınır dışı işlemleri için Bodrum Yabancılar Şubesi ekiplerine teslim edileceği öğrenildi.