Bodrum'da kaçak operasyonu

Bodrum'da kaçak operasyonu
Bodrum'da kaçak operasyonu
- Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında tekneleri arızalanan ve Kara Ada'ya yüzerek çıkmayı başaran kaçaklar, Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekiplerince kurtarıldı

MUĞLA (AA) - Bodrum açıklarında tekneleri arızalanan ve Kara Ada'ya yüzerek çıkan kaçaklar, Sahil Güvenlik ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekiplerince kurtarıldı.

Yasa dışı yollardan Kos Adası'na geçmek için Bodrum'un farklı noktalarından botlarla denize açılan kaçaklardan 17'sinin bindiği bot, Kara Ada açıklarında arızalandı. Denizde çaresiz kalan ve aralarında iki aylık bebeğin de bulunduğu Suriye uyruklu kaçaklar, yüzerek Kara Ada'ya ulaşmayı başardı. 

Gün aydınlanınca çevreden geçen günlük tur teknelerinin fark ettiği kaçaklar için Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekiplerinden yardım istendi. 

Kısa sürede bölgeye ulaşan ekipler, Kara Ada'nın Kuzeyfeneri mevkisinde bulunan kaçakları Bodrum Deniz Kurtarma Derneği botuna aldı. Buradan açıkta bekleyen SAGET 10 No'lu Sahil Güvenlik Botuna nakledilen kaçaklar, daha sonra Bodrum Limanı'na getirildi.

Sağlık durumları iyi olan kaçaklar işlemlerinin ardından Bodrum Yabancılar Şubeye teslim edildi. 

Öte yandan, özellikle Akyarlar Mahallesi kıyılarından denize açılan 12 şişme bottaki toplam 174 kaçak, Sahil Güvenlik ekiplerince Kos Adası'na doğru seyir halindeyken yakalandı. 


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Bodrum

  ,

  Tur

  ,

  güvenlik

  ,

  muğla

  ,

  kaçak